İçerik Ajansı

Markanızın tercih edilmesi için muadillerinizden ayrıldığınız özelliklerin bilinmesi gerekir. Bunun için de içerik pazarlama ajansı ile çalışarak etkili içerikler üretebilirsiniz. İyi içerikler üreterek hem arama motorlarında iyi bir sıralamaya sahip olabilir, hem de hedef kitlenizde yer alan kişileri markanızla ilgilenmeye ikna edebilirsiniz. Rekabet gücü kazanmak ve muadillerinizin önüne geçmek istiyorsanız; uzman ekibimizle birlikte verdiğimiz içerik ajansı hizmetimizden güvenle yararlanabilirsiniz.

 
sosyal-medya-ajansi

İçerik Pazarlama Ajansı

Dijital varlıklarını tamamen değiştirmeye hazırsan; haydi başlayalım!

Sosyal Medya Video İçerik Yönetimi

Sosyal medya kullanıcıları üzerinde yapılan araştırmalar, video içeriklerinin diğer birçok içerik türüne göre daha çok dikkat çektiğini göstermektedir. Video; görsel, yazılı ve sesli ögelerin aynı anda kurgulanabildiği bir tür olduğu için takibi daha kolaydır ve kısa sürede daha çok bilgi akışı sağlamaya yardımcı olur. Özellikle sosyal medyada etkili olmak için video içeriklerine önem vermeniz gerekir. Video içerik yönetim hizmeti içerik ajansı olarak önem verdiğimiz hizmetler arasındadır. Video kurgu; grafik tasarım, metin üretimi ve seslendirme gibi farklı alanlarda uzman kişilerin entegre olarak çalışmasını gerektirir. Fakat her şeyden önce iyi bir video içeriği oluşturmak için etkili fikirler gerekir. Hazırlanan videoların etkili olması, marka anlatısının, mesajının doğru fikirlerle, bilgi akışı sağlayacak ve etki yaratacak biçimde aktarılmasına bağlıdır. İçerik pazarlama ajansı olarak video içeriklerdeki başarımızı büyük ölçüde doğru anlamaya ve doğru anlatmaya borçluyuz. Sonuç olarak; iyi bir içerik yönetimi olmadan anlatmak ve anlaşılmak mümkün değil. Anlaşılmak, etki yaratmak ve ikna etmek için firmamız tarafından verilen içerik ajansı hizmetini almanız yeterli olacaktır.

Sosyal Medya İçerik Yönetimi

Sosyal medya, günümüzde satın alma kararını etkileyen en önemli mecralardan biridir. Kullanıcılar, herhangi bir markayla ilgilenmeye ya da bir ürün satın almaya karar vermeden önce sosyal medya kanallarında araştırma yaparak o ürün ya da marka hakkında yapılmış yorumları okumaktadır. Bu durum da sosyal medya içeriklerinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Firmamız tarafından verilen içerik ajansı hizmetinden faydalanarak sosyal medyadaki etkinizi arttırabilirsiniz. Sosyal medya sayfalarınız için metin, görsel ve video içerikleri oluşturarak, hedef kitleniz üzerinde etki yaratmanıza ve ikna edici olmanıza yardımcı oluyoruz. Sosyal medya içeriklerini sektörünüzü, ürünlerinizi, hizmetinizi araştırıp marka anlatınızı kavradıktan sonra üretmekteyiz. Etkili içeriklerle profesyonel bir sosyal medya yönetimi için içerik pazarlama ajansı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Sosyal medyada nasıl göründüğünüz oldukça önemli. Burada ulaştığınız kitleyi markanıza çekebilmek ve müşterileriniz hâline getirebilmek için içerik ajansı olarak bizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Kurumsal Blog İçerikleri

Satın alma kararını etkilemek ile bu kararın sürekliliğini sağlamak arasında büyük bir fark vardır. Markanızın başarılı olması için kararın sürekliliğini sağlayabilmeniz gerekir. Bu da sağlamış olduğunuz bilgi akışına bağlıdır. Sektörünüzle ilgili araştırma yapan kullanıcılara, iyi hazırlanmış, akıcı, özgün ve bilgi verici içerikler hazırlayarak marka imajınızı güçlendirebilir ve markanıza olan talebin sürekliliğini arttırabilirsiniz. İçerik pazarlama ajansı hizmetlerimizde kurumsal blog içerikleri de yer almaktadır. Akıcı, etkili ve özgün blok içerikleriyle markanızı arama motorlarında görünür kılabilir, dikkatini çekmeyi başardığınız okurları ikna ederek marka imajınızı pekiştirebilirsiniz.

İçerik Ajansının Sunduğu Hizmetler

 • E-Ticaret İçerikleri: İnternet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların karar vermek için oldukça kısıtlı bir zaman sahip olduklarını belirtmek gerekir. İçerik metinleri burada kritik bir role sahiptir. İçerik ajansı olarak verdiğimiz hizmette, ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkaracak, arama motorlarında iyi bir sıra kazandırmakla birlikte okuyucuyu ikna edecek içerikler üretiyoruz.
 • Kurumsal Blog İçerikleri: Sektörünüze ilgi duyan ve bu alanda araştırma yapan kullanıcılara ulaşmak son derece önemlidir. Kullanıcıların ilgisine hitap edecek ve onları bilgilendirecek içerikler için içerik pazarlama ajansı olarak verdiğimiz hizmetten güvenle yararlanabilirsiniz.
 • Sosyal Medya İçerikleri: Sosyal medyada dikkat çekmenizi, ön plana çıkmanızı ve marka imajınızı pekiştirmenizi sağlayacak kaliteli içerikler için bizimle çalışabilirsiniz.
 • Video İçerikleri: Etkili metinleri yaratıcı görsellerle bir araya getirdiğimiz video içerik hizmetinden yararlanarak, marka anlatınızı etkili kılabilirsiniz.

İçerik Ajansı Çalışma Süreci

 • Her şey araştırmayla başlar. Öncelikle markanızı, sektörünüzü ve hedef kitlenizi araştırmamız doğru fikirleri edinmemiz gerekir. Araştırma süreci içerik üretirken yol gösterir ve doğru bir metin kurgusu yapabilmemizi sağlar.
 • Hedef kitle araştırması bu sürecin önemli aşamalarından biridir. Markanızın veya ürünlerinizin hitap ettiği hedef kitleyi yaş, cinsiyet, lokasyon, ilgi alanları gibi farklı kırılımlara göre analiz eder. İçerik ajansı olarak verdiğimiz hizmette, ürettiğimiz içeriklerin doğrudan hedefe ulaşmasını önemsiyoruz bu yüzden sağlam bir araştırma sürecinden sonra işe başlıyoruz.
 • Tüm bu süreçlerde marka ile sürekli bir işbirliği söz konusudur. İçerik başlıklarını, kurgusunu ve üslubu belirlerken sizinle koordine bir biçimde çalışıyoruz. Yaptığımız işle ilgili detaylı ve kapsamlı bir bilgi akışı sağlıyor ve fikirlerinize danışıyoruz. Marka ile ajans arasındaki bilgi alışverişi içerik pazarlama ajansı olarak sağladığımız hizmette önemli bir yere sahiptir.
 • İçerikleri büyük bir titizlikle, sürekli kontrollerle üretiyoruz. Özgün, kaliteli ve akıcı içerikler üretme prensibine sahibiz. Araştırma sürecinde edindiğimiz verilerle markanızın anlatısını benzersiz kılacak ve kaliteli bilgi akışı sağlayacak içerikler üretiyoruz.
 • Gerek markanız gerekse hedef kitleniz tarafından yapılan geri dönüşler içerik ajansı olarak sağladığımız hizmet için son derece önemlidir. Bu geri dönüşleri değerlendirerek veriler elde ediyoruz. Daha sonra bu verileri daha iyi ve etkili içerikler üretmek için kullanıyoruz.

İçerik Pazarlama Ajansı

Pazarlamanın yolu iknadan geçer. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse, pazarlama kavramını markanın hedef kitlesinde yer alan kişileri ürün veya hizmeti satın almaya ikna etmek olarak tanımlayabiliriz. Bu ikna sürecinin gerçekleşmesi için de öncelikle neden sorusunun makul ve detaylı bir şekilde cevaplandırılması gerekir. Ürünlerinizi veya markanızı inceleyen bir kullanıcı, sizi seçtiği zaman sahip olacağı avantajlar hakkında fikir edinebilmelidir. Bu da ancak profesyonel bir içerik pazarlama ajansı ile çalışarak mümkündür.

İçerik üretimi, uzmanlık gerektiren bir iştir. Akıcı ve ikna edici metinler kurgulamak, uzmanlıkla, eğitimle ve deneyimle mümkündür. Aynı zamanda araştırma ve bilgi edinme süreçlerini de gerektirir. Dolayısıyla içerik üretimi kesinlikle uzmanlara bırakılması gereken bir iştir ve bir içerik ajansı ile çalışarak uzmanca kaleme alınmış, etkili içeriklerle hedef kitlenize nitelikli bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Reklam ve tanıtım kampanyalarıyla markanızdan haberdar ettiğiniz kişilerin doğal olarak bazı soruları olacaktır. Satın alma davranışlarını olumlu etkileyebilmek için bu sorulara yanıt vermeniz gerekir. Firmamız tarafından verilen içerik ajansı hizmeti hedef kitlenize nitelikli bir bilgi akışı sağlar. Doğru ve etkili içeriklerle bilgi vermek ve güven yaratmak için içerik pazarlama ajansı olarak sağladığımız nitelikli hizmetten faydalanabilirsiniz.

İçerik Ajansı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bir içerik pazarlama ajansı ile birlikte çalışmak için gerçekleştirmiş olduğunuz araştırmalar esnasında mutlaka kaliteli içerik terimi ile karşılaşmışsınızdır. Kaliteli içerik terimi, özünde, okuyucuların arama niyetlerini tam anlamıyla karşılayabilen içerikler için kullanılmaktadır. Fakat, kaliteli içeriği yalnızca web sayfasının tasarımı ve sayfada yer alan görsellerin kalitesi olarak ifade etmek doğru olmaz. Bunlarla birlikte, web sayfasında ziyaretçilere sunulan içeriklerin de bir bütün halinde ihtiyaçlara cevap verebilmesi gerekmektedir.

Eğer, web sayfanızda yer alan içerik, kullanıcıların sorularına tam anlamıyla cevap veremiyorsa bu durumda Google algoritması web sayfanızı ilgili aramalarda listelememeye başlayacaktır.Arama motorları bir web sayfasını sıralarken her şeyden önce, o sayfanın, kullanıcıların ihtiyaçlarına ve arayışlarına ne kadar iyi cevap verebildiğini göz önünde bulundurmaktadır. Yani, web sayfanız ne kadar iyi bir şekilde optimize edilmiş olursa olsun, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veremediği takdirde Google algoritması onu sıralamayacaktır. Bir içerik ajansı, bu hususları göz önünde bulundurarak içeriklerinizin kalitesini sağlama konusunda uzman bir ekiple çalışmaktadır.

 • İçerik pazarlamasına yatırım yapmanın sağlayacağı en büyük avantaj uzun vadede ortaya çıkmaktadır. Uzun vadeli yatırım getirisi, bir içerik pazarlaması ile bir reklam kampanyası arasındaki en büyük farktır. İşletmeniz, çevrimiçi ortamlardaki bir reklam kampanyasına yapacağı yatırım ile sadece sınırlı bir süre içerisinde getiri sağlayabilir. Yani, reklam kampanyanız sona erdiği zaman yeni potansiyel müşteriler edinmeye devam edebilmek için bir reklam kampanyası daha başlatmayı beklemek zorunda kalırsınız. Fakat, içerik pazarlamasına yatırım yapmanız halinde bir defa yapacağınız yatırım sayesinde uzun vadeli getiriler sağlayabilirsiniz. İçeriklere yapacağınız yatırımların getirisi aylar, hatta seneler boyunca sürebilmektedir. Bu etkinin daha uzun sürebilmesi için içeriklerin alaka düzeylerini kaybettikçe tekrar güncellemektir.

Bir içerik ajansının temel görevi, çevrimiçi ortamlarda faaliyet gösteren herkese ve her kuruma profesyonel olarak hazırlanmış içerikler temin etmektir. Bir içerik pazarlama ajansının hazırlamış olduğu içerikler yazılı, görsel veya video türü içerikler olabilir. Çevrimiçi ortamlarda gezinen herkesin aradığı en önemli şey ihtiyaçlarına cevap verebilecek özgün içeriklerdir. Bu tür içerikleri hem faydalı hem de arama motorlarına uygun bir şekilde hazırlayabilecek profesyonel çalışmaları gerçekleştiren organizasyonlara da içerik pazarlama ajansları adı verilmekte. Bir içerik ajansı, çevrimiçi varlıklarını ve bilinirliklerini artıracak içerik hizmetlerine ihtiyacı duyup, bu hizmeti sağlamak isteyen herkese destek olmaktadır.

Dijital içerik pazarlamasının esas amacı web sitelerine daha fazla insan çekerek bu kişilerle sürdürülebilir bağlar oluşturabilmektir. Bu ifadeyi kurumlar için web sitelerine daha fazla potansiyel müşteri çekmek ve bu potansiyel müşterilerle kurulacak olan bağları sürdürülebilir bir hale getirmek olarak uyarlayabiliriz. İçerik pazarlama süreci, müşterileri etkileyerek satın alma davranışlarını şekillendirme ilkesi üzerinde ilerlemektedir. İçerik pazarlamasını, kurumların herhangi bir satış yapmadan, hem mevcut hem de potansiyel müşterileriyle var olan bağlarını sürdürebilme sanatı olarak da düşünebilirsiniz. Bu sanat, hem müşteri sadakatini hem de marka itibarını önemli düzeyde artırabilecek her türlü dijital içeriğin hazırlanmasını ve uygun kanallarda yayınlanmasını kapsamaktadır.

İşletmeler, dijital içerik pazarlaması sayesinde, ürünlerini müşterilerin gözüne sokmak yerine çok daha yumuşak ve daha etkili bir pazarlama yöntemi sergileyebilirler. İçerik pazarlaması, potansiyel müşterileri, konu ile ilgili daha bilinçli hale getirme yoluyla satın alma davranışlarını etkilemeyi hedeflemektedir.

Bir içerik ajansı ile birlikte çalışmaya karar verdiniz. Fakat, içerik pazarlamasının gelirlerinizi nasıl ve ne kadar süre içerisinde artıracağını da merak ediyorsunuz. İçerik pazarlaması, her şeyden önce, işletmenizin pazarlama çalışmaları tarafından hedeflenmeyen müşterileri de çekmektedir. Yani, profesyonel olarak hazırlanmış olan içeriklerinizin görünürlüğü arttıkça web sitenizi ziyaret eden potansiyel müşterilerin de sayısı aynı şekilde artış gösterecektir.

İçerik pazarlamasının, işletmelerin, gelirlerini artırmasını sağlayan bir diğer önemli avantajı ise maliyetidir. Çevrimiçi pazarlama kampanyalarınızı çok daha ucuza mal ederek reklam kampanyalarınıza ayırmanız gereken bütçeden tasarruf edersiniz. Ayrıca, içerik pazarlaması uzun vadeli bir çalışma olduğu için kalıcı olur. Bu da işletmenizin gelirini dolaylı yoldan artıracaktır.

İçerik pazarlamasının bir diğer önemli etkisi de markanızın, müşterileriniz ve hedef kitlenizle olan bağlarını kuvvetlendirmesidir. Bu durum hem müşteri sadakatini artıracak hem de artan marka itibarınız sayesinde daha fazla müşteri çekecektir. Yani, hem müşteri sadakatini artırarak mevcut gelirinizi korumayı başaracak hem de aynı yolla yeni müşteriler de cezbedebileceksiniz.

İçerik pazarlaması yalnızca belirli sektörler için uygun bir yöntem değildir. Markalara katma değer sağlama amacıyla yürütülecek olan her kampanya içerik pazarlamasını içermelidir. Bu noktada sektörden sektöre fark eden tek şey kullanılacak içerik türlerinin doğru tercih edilmesidir. Yani, her sektör için uygun içerikler belirlenmeli, hazırlanmalı ve pazarlama stratejilerine dahil edilmelidir. Bu bağlamda her sektörün kullanabileceği birkaç farklı içerik türü de bulunmaktadır.

 • Blog tarzı içerikler
 • SEO katkısı sağlayabilecek ürün açıklamaları
 • Markaları ve kurumları doğru bir şekilde tanıtmaya yarayacak “hizmetlerimiz” veya “hakkımızda” gibi içerik türleri
 • Profesyonel bir içerik ajansı tarafından hazırlanmış basın bültenleri
 • Hedef odaklı kategori içerikleri
 • Hedef kitle ile iletişimi korumaya ve güçlendirmeye yönelik e-mail bültenleri
 • Sosyal medya gönderileri
 • Grafiklerle anlatılması gereken verilerin içerik haline getirilmesi (infografikler)
 • Bir içerik ajansı sadece blog içerikleri üretmekten çok daha fazlasını sağlamaktadır. Web siteleri, sosyal medya kanalları veya e-ticaret platformları için gerekli her türlü içerik, bir içerik ajansı tarafından hazırlanabilir ve yayınlanabilir. Bu içerikler, yazılı veya görsel olabileceği gibi video türünde de olabilmektedir. Yazılı içerikler arasında blog içeriklerinin yanı sıra kategori içerikleri, ürün açıklamaları, landing page içerikleri veya e-mail ve sosyal medya gönderileri de yer alabilmektedir. Görsel içerikler arasında ise en başta sosyal medya platformlarında paylaşılacak gönderilerin düzenlenmesi ve yayınlanması yer almaktadır. Bununla birlikte web sitelerinde kullanılacak video ve resim gibi içerikleri hazırlar ve YouTube gibi platformlar için de video içerikleri üretebilir.

İletişimde Kalalım, Hızlıca Planlayalım!