Instagram’da Popüler Hashtag’ler Neden Önemlidir?

Instagram' da Popüler Hashtag'ler Neden Önemlidir

Instagram’da Popüler Hashtag’ler Neden Önemlidir?

İçindekiler

Instagram hashtagleri, Instagram içindeki pazarlama stratejinin en önemli ögelerinden biridir. Özellikle Instagram popüler Hashtag türleri etkileşimde büyük öneme sahiptir. Bunları doğru bir şekilde kullanırsanız, ürünlerinizin, sayfalarınızın veya sunduğunuz hizmetin Instagram üzerindeki görünürlüğünü arttıracak ve bu sizin ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. Her gün milyonlarca içerik paylaşılmaktadır, bu paylaşımların doğru kişiler tarafından görüntülenmesini kolaylaştırmak için hashtagler kullanılmaktadır.

Instagram hashtagleri bir kategorize etme yoludur. Instagram popüler hashtag ise buradaki en önemli yapı taşlarıdır. Sizin hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olur, aynı zamanda hedef kitleninde size ulaşmasını sağlayacaktır. Bu kolaylık sayesinde etkileşiminizin artmasına yardımcı olacaktır. Doğru hashtag kullanımı sizi etkileşim hususunda bir adım öne taşıyacaktır.

Instagram’da Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Instagram her gün kullanıcı sayısı artan bir sosyal medyadır. Her gün kullanıcı sayısı artan bu sosyal medya mecrasında yeni katılan ve hitap ettiğiniz kitleye en hızlı ulaşma yolu Hashtag kullanımıdır, özellikle de Instagram popüler hashtag kullanımı. Tabi ki hashtag kullanımı yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır özellikle kullandığınız etiket ile gönderi arasında bir uyum oluşması kaçınılmaz bir gerekliliktir. Eğer bu uyum olmazsa düzensiz bir hesap ilgi çekiciliğini yitirmiş olacaktır. Kullandığınız etiketlerin Instagram popüler hashtag büyük önem taşımaktadır. Kullandığınız etiketi ne kadar çok insan kullanıyor ise ulaşılabilirliğiniz doğru orantıda o kadar artmış olacaktır. Yapılan araştırmalara göre 11 etiket bir paylaşım için yeterlidir bununla beraber ise kullanıcılar 1 ile 4 arasında değişen sayıda etiket kullanıldığı bilinmektedir.

Hashtag Türleri Nelerdir?

Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça fazladır. İnsanlar sadece kişisel, gündelik yaşamını paylaşırken aynı zamanda şirketlerde Instagram’ı kullanmakta, hedef kitleye sundukları hizmeti buradan göstermeye çalışmaktadır. Hashtag’ler çok yönlü küçük metin parçalarına denmektedir. Hesabınızdaki paylaşımları ilginç bulabilecek kişilere ulaştırabilir ya da bu Hashtag’ler birer topluluk oluşturabilir. Instagram popüler Hashtag kullanımı büyük önem taşımaktadır.

Şirketler, ister büyük şirketler, küçük işletmeler veya şahıs şirketi olsun görünürlüğü arttırmak için hashtaglere başvurmaktadır. Hizmet veya ürün hashtagleri; sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi vermektedir ve o hizmet ile ilgilenen kullanıcılara ulaşmasını sağlamaktadır. Örneğin; ‘sweatshirt’ gibi bir etiket ile gönderinizi paylaşırsanız sweatshirt ile ilgilenen kullanıcılara otomatik olarak ulaşmış olacaksınız. Endüstri niş etiketleri, sunduğunuz hizmeti veya yaptığınız işi belirtmek için kullanılacaktır. Buna örnek olarak, ‘elyapımıörgümodelleri’ veya ‘afrikaörgüsü’ gibi işiniz ile birebir alakalı terimleri kullanabilirsiniz. Büyük firma ise eğer markanın adını taşıyan veya sloganını taşıyan hashtagler ile daha büyük bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Yaptığınız işlerde mutlaka Instagram popüler hashtag çeşitleri bulunacaktır. İş ne olursa olsun bu hashtagleri kullanmak sizi başka iş yapanlar ile etkileşime sokmanızı sağlayacaktır.

Sponsorlu bir reklam ile ilgileniyorsanız ve kampanya yaptıysanız, bu kampanya ile alakalı Haashtag’ler size benzersiz bir hedef kitle oluşturacaktır. Sektörünüz için ortak hashtag kullanımına giderek aynı sektördeki farklı isimler ile beraber ortak bir görünürlük elde etmeniz mümkündür.

Etkinlik veya konferans hashtagleri; bir işletme veya şirket sahibi olarak, belirli bir konferansın ya da etkinliğin hedef kitlesi ile iletişime geçmeye yaramaktadır. Bir başka Hashtag türü olan kültürel hareket hashtagleri sesinizi yükseltmeye ve bilgi paylaşarak daha çok etkileşim kazanmaya yardımcı olacaktır. Aynı kültürden veya düşünceden insanları birbirinize bağlamaya yardımcı olacaktır. Örneğin ‘pride’ veya ‘BlackLivesMatter’ gibi sık kullanılan ve etkileşime açık etiketler bulunmaktadır. Bulunduğunuz bölgedeki insanlar ile etkileşim sağlamak içinde etiketler, yer etiketleri, kullanılabilmektedir.

Instagram’da sadece şirketler değil bireylerde pek çok etiket kullanmaktadır. Bunlar kişisel hashtagler ‘selfie’ veya ‘sevgilim’ gibi olabilmektedir. Günlük hashtag kullanımı da ooldukça yaygındır en bilineni ise ‘tbt’dir. Bireysel olarak şirketler gibi ifade, etkinlik veya kültürel hareket etiketlerinide kullanabilirsiniz. Her ne kadar hashtag kullansanız dahi size uygun etiketi kullanmak, sosyal medyanız hakkında yardım almak en iyi tercih olacaktır. Bunun için ise bir Sosyal Medya Ajansı ile beraber çalışabilirsiniz.

 En Popüler Instagram Hashtagleri Nelerdir?

Instagram popüler Hashtag kullanımı ulaşmak istediğiniz hedef kitle ile sizin aranızdaki en güçlü bağdır. Şu an Instagram popüler hashtag kullanımına gelecek olursak; ‘love, instagood, photooftheday, fashion, beautiful, happy, cute, tbt, like4like, followme, selfie, friends, natüre, repost, art’ gibi etiketler şu an için en popüler hashtag’leri oluşturmaktadır. Bu popülerliğin en büyük sebeplerinden biri dünyada en çok bilinen bir dil kullanılarak ve çoğunlukla kısaltmalardan yararlanılarak kullanılmasıdır.

Instagram Keşfet Etiketleri

Instagram günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir. Kullanan herkes için profili önem taşımaktadır. Bu profilde en önemli husus ise takipçi sayılarıdır. Bu takipçi sayılarının artması doğrultusunda, insanlar kendilerine bir hedef kitle oluşturmakta bu hedef kitle ile etkileşimlerini arttırmakta ve bunu bir iş haline getirmeye başlamışlardır. Günümüzde ürün tanıtımı yapan veya oyun oynayarak, kendi sosyal medyalarında reklam veren ‘influecer’ adı altında bir meslek oluşmuştur. Bu kişiler gündelik yaşantıları ile beraber sosyal medya üzerinden paykaşımlar yaparak para kazanmaktadır. Bu takipçi sayılarındaki artışlarından biri tabi ki instagram popüler hashtag kullanımından geçmektedir. Bu sayede keşfet gibi alanlarda kendini göstermek mümkündür.

Sosyal medya, birçok kullanıcı barındıran büyük bir mecradır. Bu büyük mecranın da çok büyük bir çoğunluğu Instagram adlı uygulamayı kullanmaktadır. Bu uygulamada küçük firmalardan, dünyanın en büyük firmalarına, yerel işletmelerden birçok şahıs hesabına kadar birçok kullanıcı çeşidi bulunmaktadır. Herkes Instagram mecrasında keşfet bölümünü kullanmaktadır ve alakalı insanların keşfetlerine çıkmak istemektedir. Bundan dolayı Instagram’da özellikle keşfete çıkmak için kullanılacak etiketler büyük önem taşımaktadır. Özellikle, ‘follow, likeforfollow, keşfet, likeforlikes, fyp, fashion, video’ gibi her tarafından bilinen instagram popüler hashtag kullanmak günümüzde keşfette bulunmasına yardımcı olacaktır. Sosyal medya çok kişinin kullanması ile beraber sürekli değişen bir platformdur bu yüzden her gün değişiklik gösteren bu sistemi profesyonel bir ekip ile yönetmek en mantıklı tercih olacaktır.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin