Sosyal Medya Hesabı Raporlaması

Sosyal Medya Hesabı Raporlaması

İçindekiler

Raporlama, sosyal medya hesap yönetimi için önemli bir faaliyettir. Hesaplarınızın başarılı bir biçimde yönetildiğinden emin olmak için gerekli verileri raporlarla görmeniz gerekir. Raporlar, belli periyotlarla hazırlanmalı ve sosyal medya hesabına ait bütün kırılımları detaylı biçimde göstermelidir. Firmamız tarafından sağlanan sosyal medya yönetimi hizmetinde geniş, kapsamlı ve detaylı bir raporlama opsiyonu bulunmaktadır. Sosyal medya hesaplarınızın gelişimini takip etmek ve nerede olduğunuzu görmek için hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Raporlama, sosyal medya yönetimi hizmetiyle eşzamanlı olarak başlar. İlerleyen zamanlarda markanın nerede olduğunu görmek için başlangıçtaki yerini görebilmek gerekir. Raporlar haftalık, on günlük ya da aylık periyotlara bölünebilir. Bu raporlarda sayfada paylaşılan gönderilerin kaç kişiye ulaştığı, kazanılan ya da kaybedilen takipçi sayısı, mevcut takipçilerin sayfadaki gönderilere gösterdikleri reaksiyonlar (beğeni, yorum, paylaşım) gibi detaylı bir biçimde yer alır. Ayrıca bu verilerin yaş, cinsiyet, lokasyon gibi demografik kırılımlara göre de gösterilmesi gerekir.
Reklamlar için de ayrıca rapor hazırlanmalıdır. Reklamların hedefine ulaşıp ulaşmadığı detaylı raporlarla belli olacaktır. Reklamlarda harcanan rakamların, ulaşılan kitlenin ve geri dönüşlerin kapsamlı bir biçimde raporlanması gerekir.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin