Sosyal Medya Yönetimi ve Planlama

Sosyal Medya Yönetimi ve Planlama

İçindekiler

Sosyal medya hesaplarında paylaşılacak gönderilerin, kampanyaların ve reklam çalışmalarının belli bir plan dâhilinde olması gerekir. Etkili bir çalışma için planlar bir ay öncesinden, aylık olarak yapılmalı ve paylaşımlar sıklıkla kontrol edilmelidir. Planlı bir gönderi paylaşımı yapmak, takipçilerin sayfanıza gösterdiği ilgiyi arttıracak ve sayfanızın profesyonel bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacaktır. Etkili bir gönderi planlama için sosyal medya yönetimi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Her sektörün farklı bir takipçi kitlesi vardır, dolayısıyla etkileşim günleri farklıdır. Gönderi planının her şeyden önce yüksek etkileşimli günlere göre yapılması gerekir. Ayrıca, plan yaparken özel günler de hesaba katılmalıdır. Dini/milli bayramlar ve anma günleriyle birlikte, firmayı ve sektörü ilgilendiren, takipçi kitlesi için önemli günler de sosyal medya hesap yönetimi kapsamında planlanmalıdır.
Tüm bunlarla birlikte, acil aksiyon alınması gereken durumlar olabilir. Dolayısıyla plan dışında paylaşımlar yapmak da gerekebilir. Bu tür durumlar için de önceden gerekli taslaklar oluşturulmalıdır.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin