Sosyal Medya Video Prodüksiyon Ajansı

Markanızı kaliteli kurgulanmış videolarla destekleyerek etkili hâle getirmek istiyorsanız; içerik ajansımız tarafından verilen video prodüksiyon hizmeti tam size göre! Marka mesajınızı, ürünlerinizi yaratıcı ve etkili kurgularla anlatmak için buradayız. Video prodüksiyon hizmetimizden yararlanarak, hedef kitlenize etkili bir biçimde ulaşabilir ve markanızı ilgi çekici hâle getirebilirsiniz.

 
sosyal-medya-ajansi

Video Ajansı

Dijital varlıklarını tamamen değiştirmeye hazırsan; haydi başlayalım!

İçerik Planı ve Video Prodüksiyon Hizmeti

Videoların iyi kurgulanması kadar belli bir plan dâhilinde oluşturularak paylaşılması da önemlidir. Özellikle sosyal medya için verilen video prodüksiyon hizmeti dâhilinde bu hususa dikkat etmek gerekir. Videoların mümkün olduğunca etkileşimin yüksek olduğu saatlerde paylaşılması gerekir. Ayrıca video kurguları da paylaşım yapılacak günlere ve zamanlara uygun olarak oluşturulmalıdır. Dolayısıyla video prodüksiyon ajansı tarafından verilen hizmet zaman yönetimiyle eşzamanlı bir biçimde ilerlemelidir. Firmamız tarafından verilen video prodüksiyon hizmeti etkili bir içerik planı ile entegre biçimde ilerlemektedir. İçerik planı video prodüksiyon ajansı olarak dikkat ettiğimiz ilk husustur. İşe başlamadan önce müşterilerimizle kuvvetli bir iletişim oluşturarak entegre biçimde ilerliyoruz. Planlarımızı ve kurgularımızı bu iletişime uygun olarak yapıyoruz. Markanızı anlatmak için buradayız! Hedef kitlenizle sağlam bir iletişim kurmak, markanızı, ürün ve hizmetlerinizi anlatmak için ajansımız tarafından verilen video prodüksiyon hizmeti ile etkili kurgular oluşturabilirsiniz. Sosyal medya, tanıtım ve ürün videolarıyla markanızı akılda kalıcı hâle getirmek için tek yapmanız gereken bize ulaşmak ve video prodüksiyon ajansı olarak sağladığımız nitelikli hizmetten yararlanmak.

YouTube Kanal Videosu

YouTube, günümüzde neredeyse ana akım medyanın alternatifi olacak kadar etkili bir platform hâline geldi. Üstelik sürekli gelişen algoritmaları, kullanıcılarının ilgilendikleri konularda videolar izlemelerine yardımcı oluyor. Dolayısıyla hizmet verdiğiniz alan ile ilgili arama yapan ve bu konuda videolar izleyen kullanıcılara ulaşmak için video prodüksiyon hizmeti almanızda fayda var. Youtube videolarıyla bu platformda geniş kitlelere ulaşabilir ve adınızı kısa sürede duyurabilirsiniz. Kullanıcıya birçok seçenek ve öneri sunan YouTube aynı zamanda ciddi anlamda rekabet gerektiren bir platform. Nitekim bu mecraya her saniye binlerce video yükleniyor ve eğer iyi kurgulanmış videolara sahip olmazsanız bu sizin için dezavantaja dönüşebilir. Markanızın YouTube’da dikkat çekmesi için, kullanıcının sorularına ve ihtiyaçlarına yanıt veren etkili videolara ihtiyacınız var. Bunun için de video prodüksiyon ajansı olarak sağladığımız hizmetten yararlanabilirsiniz. Ajansımızda YouTube’un dinamiklerini iyi bilen, görsel tasarım, metin üretimi ve kurgu alanında uzman bir ekiple çalışıyoruz. YouTube kanalınız için ilk saniyeden itibaren dikkat çekecek, yüksek görselliğe ve güçlü anlatıya sahip videolar kurguluyoruz. Bu platformda ilgi çekmek ve başarılı olmak için ajansımız tarafından verilen video prodüksiyon hizmeti ile ilgilenebilirsiniz.

Tanıtım Filmi Çekimi

Markanızı ve ürünlerinizi tanıtmanın en iyi yolu etkili bir tanıtım filmi çekmektir. Anlatınızı kuvvetlendirecek görsel, video ve animasyonları etkili yazılar ve sesler ile bir araya getirerek etkinizi arttırabilirsiniz. Bunun için de iyi bir video prodüksiyon hizmeti gerekir. Tanıtım filmi önemli bir husustur, iyi kurgulanmış bir film markanızın etkisini arttırırken kötü bir yapım önyargıya sebep olabilir. Dolayısıyla tanıtım filmi için çalıştığınız video prodüksiyon ajansı iyi seçmeniz gerekir. Kreatif ve uzman ekibimizle verdiğimiz video prodüksiyon ajansı hizmeti ile markanızı tanıtmaya hazırız! Ön plana çıkarmak ve anlatmak istediğiniz bütün ögeleri, etkili bir kurguya dâhil ederek videoya dönüştürüyoruz. Tanıtım filmlerinizle markanızı bilinir hâle getirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ürün Tanıtım Videoları

 • Bir ürünü satmanın yolu insanlara o ürünü satın almak için sebep vermekten geçer. Bunun için ise ürünü detaylı bir biçimde anlatmak gerekir. Videolar bu bakımdan epey etkilidir. Görsel, yazılı ve sesli anlatımın bir araya geldiği video prodüksiyon hizmeti ile markanızın ikna ediciliğini arttırabilir, ürünlerinizin satışlarını ciddi anlamda arttırabilirsiniz. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi ön plana çıkaracak, etkinizi arttıracak ve satışlarınızı olumlu etkileyecek videolar için video projeksiyon ajansı olarak verdiğimiz nitelikli hizmetten yararlanabilirsiniz. Ürünlerinizi bütün avantajlarıyla ve nitelikli detaylarıyla tanıtmanızı sağlayacak videolar kurguluyoruz.

Sosyal Medya Videoları

 • Sosyal medya kanallarının yaygınlaşması videolara olan ilgiyi arttırdı. Hatta bunun sosyal medya kullanıcıları tarafından oluşturulmuş bir talep olduğunu bile söylemek mümkün. Öyle ki, daha önce videoya yer vermeyen platformlar bile son zamanlarda video paylaşımları için özel opsiyonlar geliştirdi. Sosyal medya kullanıcıları üzerinde yapılan araştırmalar da video içeriklerin diğerlerine göre daha çok dikkat çektiğini gösteriyor. Dolayısıyla sosyal medyada etkili olmak için video prodüksiyon hizmeti almanızda fayda var.
  Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarında videolar ile daha çok ilgi çekebilir ve markanızı akılda kalıcı hâle getirebilirsiniz. Fakat bunun için dikkat edilmesi gereken belli hususlar var.

  • Video ölçüleri paylaşım yapılacak platforma uygun olmalı.
  • Kullanıcılar videoyu izlemeye ilk 3 saniye içinde karar verirler. Dolayısıyla videonun etkili bir girişinin olması gerekir.
  • Video görsel açıdan dikkat çekici ve benzersiz olmalı.
  • Efektlerin, yazının ve görsel ögelerin iyi kurgulanması gerekir. Yazılar kolay okunabilecek şekilde konumlandırılmalıdır.

  Tarafımızca verilen video prodüksiyon ajansı hizmetinden faydalanarak markanızı öne çıkaracak ve dikkat çekecek videolar hazırlayabilirsiniz. Bizi diğer ajanslardan ayıran bir nokta var; hazırladığımız videolarda stok görsel ve video kullanmıyoruz! Dolayısıyla sadece firmanıza özgü görseller üreterek ve çekimler yaparak video prodüksiyon hizmeti veriyoruz. Benzersiz videolarla sosyal medyada dikkat çekmek için bize ulaşabilirsiniz.

Video Prodüksiyon Ajansı

Video prodüksiyonu uzmanlık gerektiren bir iştir. Bunun için yalnızca video kurgu ve editleme programlarına hâkim olmak yeterli olmayacaktır. Etkili videolar çıkarabilmek için öncelikle doğru görmek, doğru anlamak ve doğru anlatma becerisine sahip olmak gerekir. Bizi tam olarak bu yüzden tercih etmelisiniz! Çünkü video prodüksiyon ajansı olarak verdiğimiz hizmette sizi anlıyor, ihtiyaçlarınızı ve mesajınızı doğru biçimde kavrayarak etkili bir anlatıya dönüştürüyoruz. Videolarımızı bu prensip ile hazırlıyoruz.
İyi bir video prodüksiyon hizmeti farklı branşlardaki uzman ve yaratıcı kişilerin bir arada çalışmasını gerektirir. Video metni ve senaryosu iyi kurgulanmalı, videodaki görsel unsurlar başarılı bir biçimde koordine edilmeli ve nihayetinde video gerekli programlar kullanılarak anlatıyı güçlendirecek biçimde kurgulanmalıdır. Her ne kadar video prodüksiyon ajansı olarak verilen hizmet reklam ve tanıtım videolarına dönük olsa da video sinemanın branşı olarak ortaya çıkmış bir türdür ve bütün videolar teknik manada film olarak kabul edilir. Dolayısıyla video prodüksiyon hizmeti veren yerin marka mesajını etkili bir filme dönüştürebilmesi gerekir.
Ajansımızda içerik üretimi, görsel tasarım, senaryo yazımı ve video kurgu alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip bulunmaktadır. Marka mesajınızı etkili kurgulara dönüştürmek için video prodüksiyon ajansı olarak verdiğimiz hizmetten güvenle yararlanabilirsiniz.

Video Prodüksiyon Ajansı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Hemen hemen herkes, internette, bir profesyonel video pazarlama ajansı tarafından üretilen video içeriklerine denk gelmiştir. Videolar, günümüzün web dünyasında oldukça popüler. Video içerikleri denildiği zaman ise akla özellikle YouTube gibi platformlar geliyor. Ancak, videolar artık hemen hemen her sosyal medya platformu için oldukça önemliler. Video içeriği, basit olarak, video içeren herhangi bir içerik biçimine verilen isimdir.

Video içeriğinin yaygın biçimleri arasında vloglar, animasyonlu GIFler, canlı videolar, müşteri referansları, kayıtlı sunumlar ve web seminerleri yer almaktadır. Video içerikleri özellikle sosyal medya platformlarında çok fazla ilgi gören ve en fazla etkileşimi alan içerik türleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple birçok kurumsal organizasyon, gerek marka gerekse de ürün ve hizmet tanıtımları gibi konularda video içeriklerini sıklıkla tercih etmektedirler.

 • Çevrimiçi video talebi her geçen gün daha artıyor. Google’a göre tüm dünya genelindeki tüketicilerin neredeyse yarısı canlı TV yerine video izlemeyi tercih etmekte. Video içerikleri ile ilgili veriler bunlarla da kalmıyor. Video içerikleri, sosyal medya platformlarında da metine dayalı paylaşımlara kıyasla %32 daha fazla etkileşim almakta. Resim türü gönderilerde ise bu oran %11 seviyelerinde. Yani, çevrimiçi ortamlarda, özellikle de sosyal medya platformlarında, bir video içerik paylaşmak kesinlikle hedef kitlenizin dikkatini daha fazla çekebilecek bir hareket olurdu.

Bir video içerik hazırlamak tahmin edeceğiniz gibi diğer içerik türlerini hazırlamaktan çok daha zahmetli bir süreç. Yani bu süreç, profesyonel bir video pazarlama ajansı ile çalışmayı gerektiren ve gerçek bir yatırıma ihtiyaç duyan bir süreçtir. Bu sebeple, video içeriklerine yatırım yaparken, hedeflerinize uygun kalitede videolar hazırlayabilecek bir prodüksiyon ajansı ile birlikte çalışmaya özen gösterin.

Bir prodüksiyon ajansı, pazarlama sektörü içerisinde son derece önemli bir konuma sahiptir. Video pazarlama ajansları, kullanıcıların, çevrimiçi ortamlarda video içeriklerine göstermiş oldukları ilgiyi markaların lehine bir pazarlama kampanyasına dönüştürebilmektedir. İnternet kullanıcılarının %80’i, bir alışveriş yapmadan önce ürün veya hizmetle ilgili daha fazla bilgi edinebilmek adına video içerikleri seyrediyor. Bu durumun temel sebebi ise video içeriklerin daha az zamanda daha fazla bilgiyi daha zahmetsiz bir biçimde kullanıcılara aktarabiliyor olması. Fakat, kullanıcılara sunmuş olduğu zahmetsiz bilginin aksine video içeriklerini üretmek de kimi zaman bir o kadar zahmetli bir süreç olabilmekte. İşte bu noktada profesyonel bir video pazarlama ajansı, markaların ve kurumların yardımına koşarak ihtiyaç duydukları her türlü video içeriklerini minimum zaman ve maksimum profesyonellikle sağlamaktadır.

Profesyonel bir video ajansı ile birlikte çalışarak üretip yayınlayacağınız video içerikler, pazarlama kampanyanızın en büyük itici gücü olabilir. Videoların, diğer içerik türlerine göre sahip oldukları avantajlardan halihazırda bahsetmiştik. Bu bağlamda, video içerikler, diğer içerik türlerinin sağlamış olduğu katkılardan daha fazlasını sunmaya eğilimlidirler. Bununla birlikte, video içerikler sayesinde, metinlerle veya hareketsiz görsellerle aktaramadığınız fikir ve duyguları daha rahat bir biçimde aktarabilirsiniz. Bunun, pazarlama kampanyalarınıza sağlayacağı avantajlar oldukça açıktır. Video içerikler, markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çok daha net bir şekilde anlatabilmenize olanak tanır.

Markanızın pazarlama kampanyaları için profesyonel video içeriklere ihtiyaç duyduğunu fark ettiniz. Bunun sonucunda da bir prodüksiyon ajansı arayışına başladınız. Fakat kafanızda cevabını bilmediğiniz bir soru var. İhtiyacınız olan video içeriklerinin ne kadara mal olacağını merak ediyorsunuz. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, video içeriklerde fiyat konusunu etkileyen dinamikler diğer içerik türlerine göre oldukça fazladır. Yazılı ve resim türü içeriklerde çoğu zaman sabit bir fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Fakat, bu durum, video içeriklerde tamamen farklıdır. Video içeriklerinin fiyatını belirleyen en önemli dinamiklerden birisi ihtiyaç duyduğunuz videonun uzunluğudur. Bunun yanında, prodüksiyon ajansları, videonun stüdyo ortamında veya dış mekanlarda çekilecek olup olmamasına göre fiyatlandırma yapar.

Günümüzde, stüdyo ortamlarında yapılacak 3 saatlik çekimler kurgu hariç yaklaşık 2000 TL ile 2500 TL arasında fiyatlandırılmaktadır.Video içerik fiyatlarını etkileyen önemli dinamik de çekim sonrası kurgudur. Videolarınızın çekildikten sonra kurgulanmasını da isterseniz, bunu prodüksiyon ajansına belirtmelisiniz. Tabi ki bunun için de ekstra ücret ödemeniz gerekecektir.

Kurumsal bir video çekimi için de elbette birçok ince detay ve ipucu bulunmaktadır. Eğer siz de harika bir kurumsal video hazırlamak istiyorsanız işe ilk olarak planlama yapmakla başlayabilirsiniz. Yani, örnek vermek gerekirse, videonuzda tanıtacağınız ürünleri belirleyin ve onları çekeceğiniz açılara da karar verin. Ardından, bu çekimler için en uygun arka planları da hazırlayın. Planlama aşamasının sonunda ise çekeceğiniz ürün videolarının kurgusunu belirleyin. Kurguda kullanacağınız metinleri ve açıklayıcı bilgileri önceden hazırlayın. Video çekimlerinizi planladıktan sonra ise uygun ekipman araştırması ve teminini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ekipman temininde en önemli konu da elbette kameralardır.Çekeceğiniz videoların en az full HD kalitesinde olması gerekir.

 • Bir video ajansı, video prodüksiyon sürecini üç temel aşamada tamamlar. Bu üç aşama pre-prodüksiyon, prodüksiyon ve post-prodüksiyon aşamalarıdır. Fakat, bir video prodüksiyon sürecini oluşturan bu üç temel aşama da birtakım süreçlerden oluşmaktadır. Pre-prodüksiyon aşamasında videonun konsepti planlanır. Daha sonra ise gerçekleştirilen hedef kitle analizleri sonucunda videonun senaryosu hazırlanır. Prodüksiyon aşamasında ise pre-prodüksiyon aşamasına bağlı kalınarak çekimler gerçekleştirilir. Post-prodüksiyon aşamasında da seslendirme, ses ve müzik çalışmaları yapılır ve son olarak, videonun kurgu ve montaj işlemleri gerçekleştirilir.

 • YouTube videoları, markanızı daha geniş kitlelere eriştirebilme konusunda sizlere harika fırsatlar sunabilmektedir. YouTube videolarını, markanızı büyütme stratejinizde kullanmanın en büyük avantajı ise bu videoların en ince detaylarına kadar analiz edilebilir olmalarıdır. Yani, başarılı ve başarısız videolarınızı derinlemesine analiz ederek başarıyı ve başarısızlığı getiren sebepleri belirleyebilirsiniz. Bu video analizlerini profesyonel bir video pazarlama ajansı tarafından üretilen videolarla birleştirdiğiniz zaman, markanızı daha da büyütmek, sizin için yalnızca bir zaman meselesi haline gelecektir.

İletişimde Kalalım, Hızlıca Planlayalım!